A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Indonésie - Diskuze

Původní dotaz

Výlety na Bali

| Radule71
Radule71
výlety na Bali rozhodně s domorodcem, ráda poradím,místní Vás provedou na místa, která s cestovkou ani nenavštívíte.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
amalka2009 17.03.2014 17:07
Re: Výlety na Bali 

Kdy se chystáte? My už máme zajištěné letenky i pobyt, ale až na podzim. Průvodce jsem také sehnala. Je to Balijec, mluvící česky, kontakt jsem sehnala zde na Orbionu, ale shodou okolností s ním cestoval po Bali i můj kolega z práce před 4 roky. Osobně si myslím, že místní průvodce je určitě lepší než Čech, ale je to jen můj názor. Napište mně soukromou zprávu, sdělím Vám bližší podrobnosti.

Desita 17.03.2014 16:55

Dan

Ahoj.
Mně to taky bylo divné s tím průvodcem, ale pak jsem si četla na anglickým průvodci co jsem měla stáhlého v telefonu, že ho tam opravdu musíte mít a že cena za něj se pohybuje od 400.000. Tak jsem si pak říkala, že jestli to tak mají, tak se s tím nedá nic dělat a je fakt, že jsme tam nikoho sami bez průvodce neviděli. A dokonce v cestovce nám také říkali, že se sami nemůžeme pohybovat. Tak škoda, alespoň jsme poučeni. Co se sarongu týká, tak vřele doporučuji. Všude v ostatních chrámech Vám ho pučejí zadarmo nebo za menší dar chrámu, ale kupte si radši svůj :-)

danuba
17.03.2014 16:07 78.80.69.***

Pro starší a nezkušené bych doporučila vyjet s cestovkou.Vybírala bych v německých,jsou podstatně levnější a je na ně stoprocentní spolehnutí.
Nastavte si svůj vlastní plán,destinaci s hotelem,popř.stop over v některém z větších měst při mezipřistání /Bangkok,Hongkong..,jde to i při návratu/.
V ceně máte automaticky transfery z letiště do hotelu a zpět.A tohle má obrovskou výhodu,čekají na vás s cedulí s vaším jménem a hotelem,vyhnete se dohadům o cokoli,nemusíte měnit na letišti,vždy je to nevýhodné a v nastálem shonu,hluku a především ve vedru a vlhku,které vám vyráží dech,vás mohou i ošidit.Asi se neubráníte,aby vám odnesli bágly,ale pokud si budete trvat na svém,ani to vám nehrozí,ale pro případ,že ne ,mějte pár drobných připravených v kapse.
Také máte jeden výlet v ceně,využít ho je na vás,ale nic moc od toho nečekejte...
A pak už celý pobyt je jen na vás jak se svým časem naložíte,tady bych si on-line zařídila dva,tři výlety,podle délky pobytu,průvodců je tady na výběr dost. :)
p.s.Jak se zmiňuje Dan1,kupte si sarong,určitě ho využijete na spoustu věcí a při návštěvách templů si je zavažte sami :)

Dan1 17.03.2014 14:33

doufam ze se nebude nekdo zlobit, ze tu tolik pisi, ale jak pise ze se nekde placnete pres kapsu (besakih temple) tak urcite si koupit hned pri prijezdu na bali v nejakem stanku sarong to je ten velky satek, ktery vyjde na cca 20-30kc mam dojem, protoze treba v besakih vam ho pujci za 70-100kc tam jsou loupeznici a to jen pujci...... vsude ho budete potrebovat.....co se tyce jak pise ze si musite zaplatit pruvodce tak to se jen vnucuji a tvrdi ze ho musite mit, nemusite, to oni zkousi a premlouvaji aby jste si ho najmuli a pak se vsichni šabuji a maji z toho prču koho ukecaji.....je tam normalni vztupne a jak vejdete hned se na vas nalepi nekdo z hloucku radoby pruvodcu a tvrdi vam ty svoje pohadky, nekdy i smlouvaji nizsi cenu jen aby jste si ho vzali jako pruvodce....takze v pohode muzete chodit v arealu s knizkou. .pruvodce po Bali treba od Lionel planet :-)

Desita 15.03.2014 12:09

Já bych Vám doporučila jet na vlastní pěst. Kromě letenky je to vše hrozně levné.

Ohledně výletů si vždy v cestovce můžete zaplatit auto s řidičem. Většinou mají sestavené trasy, ale pokuď se Vám nebudou zamlouvat, tak si můžete sestavit svoji. My jsme za celý den platili většinou 500.000 a za půldení 350.000. Pak jsme vždycky řidiči dali 100.000.

Jen musíte počítat, že na některých místech ( Besakih temple ) se plácnete přes kapsu. Jsou pěkný vidřiduši. Musíte si zaplatit průvodce, který si za 30 min naúčtuje minimální sazbu 400.000. Jinak vstupy do zahrada jsou kolem 15.000 a 20.000 což je krásná cena.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
09.03.2014 13:10 94.112.147.***

Ahojky, chystáme se taky na Bali,ale nechceme s cestovkou. Na druhou stranu nesjme uplný cestovatelé, tak by se nám hodil i nějaký průvodce, doporučíte prosím nějakého dobrého, spolehlivého s rozumnou cenou?:) Předem moc díky za tipy!:)

Anonymous user
25.01.2014 11:04

Suki, tohle je hezké, co tu nabízíte, ale na můj dotaz, který jsem Vám napsal na FB jste od podzimu nijak nereagoval, webové stránky na kterých jsem vybíral výlety jsou od podzimu nedostupné a na moje poslední 3 emaily mi Filip Kemeny ani neodpověděl, takže jsem byl nucen oslovit jiného průvodce. Pokud se zájemci, kteří chtějí Vaše služby chtějí využít, nebudete komunikovat, těžko uspějete, protože nabídka služeb od česky mluvících průvodců je na Bali poměrně široká :-(

• Anonym (2)
  • Anonym (10)
sukiasa
20.01.2014 04:05 36.83.161.***

Dovolte, abych se Vám představil, Jmenuji se I Ketut Sukiasa (SUKI), Jsem česky mluvící průvodce , a to již skoro 12 let , Anglicky mluvící průvodce 23 let. Češtinu jsem studoval v LETNÍ ŠKOLA SLOVANSKÝCH STUDIÍ pri Filozofické Fakulté Masarykovy Univerzity v Brnĕ v roce 1999 .Ted učim češtinu pro mistní studenty,kteří chtĕjí být česky mluvícími delegáty.Budu k dispozici každému., kdo bude potřebovat napřiklad : česku mluvícího delegata, poradit výbĕr hotelů, zajisti fakultativní výlety a další individuální služby.

Telp:+62-(0) 361- 463743
mobilni :++6285339493387 or 089620434366
E-mail:topbalitour@gmail.com

• Anonym (3)
  • Ireneus
  • Anonym (7)
Michal
02.06.2013 11:52 82.117.159.***
výlety Bali ap. 

Ahoj,

jedeme v srpnu sami 2 na Bali. Chtěli bychom navštívit Jávu - Ijen s výstupem na Bromo; dále přelet na Flores, Komodo a zpět. Pak výlety po Bali. S průvodcem se dá absolvovat výlet na Jávu nebo je cenově lepší místní cestovka? Výlet na Flores je lepší zarezervovat dopředu z Čech, nebo lze bezproblémově zajistit na místě?
Průvodce (i anglicky mluvící) vyjde pro 2 osoby na kolik?
Díky předem za info.

• Anonym (1)
  • Anonym (9)
Neregistrovaný uživatel
01.06.2013 21:15 78.45.93.***
Re: výlety 

Z Indonésie se mě osobně nejvíce líbilo na Karimun Java-úžasný podmořský svět,milý domorodci a MÁLO TURISTU a znovu doporučuji průvodce Pavla Zvolánka na asean.cz

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu