A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Indonésie

Ayodya Resort Bali 5* - Ayodya Resort Bali 5* - luxusní resort

Hodnocení ubytování

Obrovský resort postaven v Balijském stylu. Nabízí několik druhů ubytování: deluxe pokoje s výhledem do zahrady, pokoje Grande -- výhled na moře a do zahrady a část Ayodya palace club -- vyhrazeno pouze pro hosty tohoto clubu s odděleným bazenem. Všechny pokoje jsou denně uklízené, hodně velké a velmi čisté. Všechny pokoje mají balkon. Popis vybavení pokoje deluxe: LCD TV, telefon, klimatizace, milibar (za poplatek), kávovar, trezor (zdarma), vana se sprchou, fén. Zásuvky jsou evropské. Postele jsou možné společné nebo oddělené. Každý den jsou k dispozici zdarma 2 lahve vody. K dispozici jsou pantofle a župan. Pokoj je velmi velký, spousta uložného místa., toaletní a psací stůl, obývací kout, vše v mramoru.

Hodnocení stravy

V ceně ubytování je pouze snídaně, která je ve dvou restauracích -- Lagoona s výhledem na moře a pláž (vnitřní i venkovní část) a ve Waterfall s výhledem na lagunu (vnitřní i venkovní část). Jídlo je v hotelu dobré, ale drahé než v okolních restauracích, velmi drahé je pití (koktejly jsou v ceně od 5-10 Euro). Restaurace jsou velké, čisté a snídaně jsou bufetovou formou. K snídani je k dispozici asi 5 druhů džusů (částečně fresh, ne presované), pečivo -- tmavý a světlý toast, bageta, chleba, sladké pečivo, teplá kuchyně, hodně druhů sýrů, salámů, dále zelenina, jogurty, cereálie, saláty. Mnoho druhů ovoce. Dále velké roztírané palačinky, vafle (pouze Lagoona), vaječné variace. Káva a čaj se podává u stolů rozlíváním z konvic zaměstnanci. Personál v jídelně je velmi příjemný a ochotný. Snídaně se opakují, teplá kuchyně se obměnuje, ale vždy se dá něco vybrat a díky velké nabídce je snídaně vždy ok :o) Hotel nabízí dále 2 restaurace -- Japonská Genji a středozemní Octopus, snack/fast food bar u bazénu -- Surfer´s corner, Lobby bar - Rama Lounge and Terrace, Java Hut -- kavárna a plážový bar. Večeře v hotelu jsou bud v restauraci výběrem z jídelního lístku nebo se pořádají zábavní večery, kde je jednotná cena a výběr formou bufetu. V okolí hotelu je v pěší dostupnosti Bali colection, kde jsou restaurace a obchody nebo hned za jižní bránou je dlouhá silnice s pár restauracemi a obchodami stánkového typu. Nejlepší restaurací je garden beer restaurant a Mai-Mai restaurant. Dobré a levnější jídlo a skvělý personál. V Mai-Mai vám i občas nalijí zdarma Arak a dotanete zde malý předkrm. V Garden beer je zdarma salátový bar. Při snídaních v obou hotelových restauracích je možné krmit varany chleby, kteří připlovají až na okraj laguny.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel se nachází cca. 20 min jízdy od letiště na pláži Nusa Dua -- jižní část. Hotel leží přímo u dlouhé písečné pláže, která je v tomto useku nejhezčí z celé Nusa Dua (u hotelu Hyatt je trochu špinavá a před hotelem Puri Bali je hodne řas. Pláž má světlý (nažloutlý) písek a moře je zde klidné, hluboké, tyrkysové barvy. Je zde velký odliv a příliv, takže koupání a plavání hlavně za přílivu, ale je možné se koupat i za odliv a také se dají dělat procházky po rifu.. Tato lokalita je vhodná i pro malé děti, v hotelu se nachází i dětský bazén a dětský koutek. Po pláži chodí poměrně dost prodejců, ale drží se pouze na pláži a turisty neobtěžují. Lehátek je zde velký dostatek, ale je dobré si je rezervovat před snídaní, pokud lehátka dojdou, leží se pouze na matraci na zemi. Další lehátka jsou kolem velkého bazénu ve středu resortu. Dají se zde dělat procházky po pláži, dále procházky na skalnatý výběžek, kde je blow hole a malá pláž s vlnami. Šnorchlování je zde možné, ale v moři se nic moc nenachází. V hotelu je možnost směnit peníze v horším kurzu. Vedle hotelu je velké golfové hřište. Střed hotelu tvoří obrovská laguna, ve které plave velké množství varanů všech velikostí, spousta fontán. Na ostrově uprostřed laguny je velký bazén a divadlo (za poplatek), kde se pořádají balijské tance. V pěší dostupnosti asi 700m je Bali colection, velká galerie s obchody a restauracemi, je zde ale dost draho. Dále pak asi 100m začíná za jižní branou ulice s obchody a restauracemi a lepší je to za střední branou, kde je více obchodů (cca. 2km od hotelu)

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu je milý, ochotný. Prostírání stolů a odnášení talířů v restauracích bylo v pořádku a vše fungovalo rychle. Personál na recepci je ochotný, ale vše funguje jen tak, jak je dáno, pokud máte zájem o nějaký nadstandard, jde to velmi obtížně. (např. pozdější check-out, změna pokoje...)

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel je zařazen do místní kategorie 5*, což odpovídá, hotel by mohl být i vícehvězdičkový. Hotelový areál je moc pěkný, čistý, krásná zahrada s velkou lagunou, v plážové zahradě pobíhají veverky. V moři se nic nenachází, šnorchlování je ale možné.Vydáte-li se do tohoto hotelu s německou CK tak je cena ubytování levnější než-li nákup přes internet. Výlety je dobré domluvit přes místní lidi, určitě ne s CK. Dobré je si pronajmout auto s řidičem, který s vámi objede všechna místa, která si určíte, nebo si pronajmout motorku. Jinak hotel má velký bazén a 2 privátní bazény, dětský bazén, malou arkádu s obchody, fitness, Spa -- za poplatek. Check-in od 12 hod a check-out ve 12 hod. (bylo možné domluvit pozdní check-out ale s obtížemi max do 15 hod). Jinak je možné se před odjezdem vysprchovat u bazénu. (není zde žádná vyhrazená specialní místnost. Po náročné domluvě bylo nabídnuto osprchování v kids clubu. Do hotelu jezdí hodně Rusů, asiaté, němci, Francouzi, Australané. Celkový dojem je pozitivní. Jinak servis je ok. Pláž je čistá, denně uklízena z celé ND nejhezčí. Obrovské lobby, internet místnost. Před hotelem je obrovská kaskáda fontan. Hotel na požádání zavolá tax -- mají dohodu s konkrétní společností, je dobré si nechat zavolat Blue Bird taxi -- levnější. Hotel doporučuji všem věkovým kategoriím, je zde klid a není zde v okolí žádná zábava. Díky své velikosti je zde hodně lidí. ND je uzavřený komplex několika hotelů a místní lidé sem nemají přístup. Tento hotel patří k jednomu z nejhezčích, který jsem kdy měl možnost navštívit

Další recenze hotelu

Pro tento hotel, nemáme žádnou další recenzi.Buďte první, kdo nějakou přidá.?