A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Indonésie

Grand Balisani Suites 4* - Grand Balisani Suites 4* - starší hotel v balijském stylu

Hodnocení ubytování

Hotel je postaven v balijském stylu, ale již je poměrně dost starý a potřeboval by rozsáhlou rekonstrukci. Nabízí několik druhů ubytování: deluxe pokoje s výhledem do zahrady, deluxe pokoje s výhledem na moře, garden suite bungalovy a 3 villy s privátním bazénem. Všechny pokoje jsou denně uklízené a velmi čisté. Popis vybavení pokoje deluxe: TV,cca 70 programů, DVD, telefon, klimatizace, milibar (za poplatek), kávovar, trezor (zdarma), sprchový kout a vana, fén. Zásuvky jsou evropské. Postelé jsou možné společné nebo oddělené. Každý den jsou k dispozici zdarma 2 lahve vody. Při příjezdu je na pokoji ovoce. Pokoj je velký, spousta uložného místa, psací/toaletní stůl, velká komoda, pohovka (i na balkoně)

Hodnocení stravy

V ceně ubytování je pouze snídaně, která je v otevřené restauraci s výhledem na moře, zahradu a bazén. Jídlo je v hotelu dobré, ale o něco dražší než v okolních restauracích, velmi drahé je pití (koktejly jsou v ceně od 5-10 Euro). Restaurace je velká, čistá a snídaně jsou bufetovou formou. K snídani je k dispozici asi 5 druhů džusů (částečně fresh, ne presované), pečivo -- tmavý a světlý toast, bageta, chleba, sladké pečivo, teplá kuchyně -- polévka, rýže, nudle. Jeden druh sýru, salámu, dále zelenina, jogurty, cereálie. Z ovoce je vždy meloun vodní, zelený, papaya, banány, pomeranče, mandarinka, selak, ananas. Dále velké roztírané palačinky, vafle, vaječné variace. Káva a čaj se podává u stolů rozlíváním z konvic zaměstnanci. Personál v jídelně je velmi příjemný a ochotný. Snídaně se neustále opakují, ale vždy se dá něco vybrat, ale po týdnu už to stačí :o) Hotel nabízí pouze jednu restauraci a pool bar. Večeře v hotelu jsou bud v restauraci z jídelního lístku nebo se pořádají zábavní večery v hotelové zahradě, kde je jednotná cena cca 18 Euro a výběr formou bufetu. V okolí hotelu je spousta restaurací -- warungy. 3 na pláži, kde je jídlo i pití levné a dobré (vlevo) a pak na hlavní silnici, která vede od hotelu. Zde je nutné si vybrat, ale je zde také velká možnost levného stravování. Ceny se vesměs pohybují jako v ČR (někdy i méně) tedy kolem 5-6 euro vč. 1 pití. Hned před hotelem se nachází malý shop, kde je možné si koupit pití, ale je poměrně drahý, nejlepší je si zajet do supermarketu a nebo popojít o kus dále po hl. silnici, kde jsou místní potraviny.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel se nachází cca. 30 min jízdy od letiště na pláži Batubelig beach v severním konci Seminyaku (oblast Kerobokan). Hotel leží přímo u veřejné pláže. Pláž má tmavý lávový písek a v moři jsou velmi velké -- obrovské vlny, ohrožující život. Koupání je tedy možné jen u břehu. Tato lokalita je nevhodná pro malé děti. Moře zde má velkou sílu. Cca 1km vlevo po pláži se dostanete do centra Seminyaku (po silnici nutný taxik, cena cca. 2 Eur, na Kutu cca. 5 Eur, na Jimbaran 8-10 Eur, do Denpasaru 5 Eur). V pravo po pláži po cca. 700m se dostanete k hotelu Legong Keraton 3* kde pláž má více přírodní, divoký charakter, a je hezčí, cesta sem je možná pouze za odlivu -- nutno přebrodit řeku, při přílivu to možné není. O víkendu je tato pláž plná místních lidí, kteří zde pořádají pikniky a děti zde hrají fotbal a pouštějí draky, pláž je tedy velmi rušná, přes týden je absolutně bez lidí. Před hotelem je pláž bez lidí téměř vždy, o víkendu je zde jen pár místních.

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu je milý, ochotný. Prostírání stolů a odnášení talířů v restauracích bylo v pořádku a vše fungovalo rychle. Personál na recepci je ochotný, ale vše funguje jen tak, jak je dáno, pokud máte zájem o nějaký nadstandard, jde to velmi obtížně. (např. pozdější check-out, změna pokoje...)

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel je zařazen do místní kategorie 4*, evropská kategorie tak max 3* Hotel je starý přes 10 let a již by potřeboval rekonstrukci. V moři se nic nenachází, šnorchlování možné není. 4x denně jezdí z hotelu zdarma minibus do Kuty, kde se nachází obchody, bary, cluby, Hard rock cafe, velké supermarkety, luxusní galerie a obchody s falšovaným zbožím. Ceny jsou zde však evropské někdy i dražší. Oblečení se zde rozhodně nevyplatí nakupovat. Vydáte-li se do tohoto hotelu s německou CK tak je cena ubytování levnější než-li nákup přes internet. Výlety je dobré domluvit přes místní lidi, určitě ne s CK. Dobré je si pronajmout auto s řidičem, který s vámi objede všechna místa, která si určíte. Cena se pohybuje kolem 40-50 Euro/ den (v ceně byl benzín, parkovné, sarong, pití) Jinak hotel má 1 bazén (střed hotelu) s 1 vířivkou (nefunkční) a pool bar. Zahrada je upravená, areál čistý, vše v balijském stylu. Hotel má velmi málo lehátek a asi jen 6 slunečníků, je tedy potřeba zabrat si lehátko ještě před snídaní. Poté je ležení pouze na matračce na zemi nebo na ručníku a je třeba si zabrat místo ve stínu pod stromy. Hotel nabízí 30 minut/osoba masáží zdarma. Check-in od 12 hod a check-out ve 13 hod. Pokud chcete zůstat na pokoji do doby odjezdu, poplatek 60 USD. Jinak je možné se před odjezdem vysprchovat u bazénu. (není zde žádná vyhrazená specialní místnost. Do hotelu jezdí hodně Němců a Australanů. Celkový dojem je pozitivní. Jinak servis je ok. Hotel je čistý, upravený, není moc veliký, má pěknou přírodní pláž, občas se zde najde i nějaký nepořádek, hlídaný ochrankou (jako všechny hotely). Po pláži chodí pár prodejců suvenýrů, ale nejsou otravní. Z hotelu jezdí zdarma bus do Kuty, ale v nevhodných časech (15h a 20h). V lobby je kout, kde jsou k dispozici knihy, nabídka výletů různých CK. Hotel na požádání zavolá taxi -- nejvýhodnější je Blue Bird Taxi = nejlevnější. Hotel doporučuji všem věkovým kategoriím, mimo děti, je zde velký klid a není zde však v okolí žádná zábava a moře není vhodné pro plavání, pro děti a starší lidi. V hotelu je jeden shop se suvenýry. V hotelu není směnárna !

Další recenze hotelu

Pro tento hotel, nemáme žádnou další recenzi.Buďte první, kdo nějakou přidá.?