A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Indonésie

Novotel Coralia Lombok 4* - Novotel Coralia Lombok 4* - krásný plážový resort

Hodnocení ubytování

Hotel je postaven v Sasackém (Balijském) stylu. Nabízí několik druhů ubytování: deluxe pokoje s výhledem do zahrady (pouze hlavní budova) --všechny pokoje jsou bez balkonů, deluxe pokoje s terasou (pouze v přízemí hlavní budovy), garden villy (některé s privátním bazénem) a 2 rodinné villy (přímo u pláže). Všechny pokoje jsou denně uklízené a čisté (pokoje v horním patře -- pod střechou jsou lehce cítit díky slámové střeše). Popis vybavení pokoje deluxe: TV, telefon, klimatizace, milibar (za poplatek), kávovar, trezor (zdarma), sprchový kout, fén. Zásuvky jsou evropské. Postele jsou možné společné nebo oddělené. Každý den jsou k dispozici zdarma 2 lahve vody. Při příjezdu je na pokoji ovoce. Vodu lze čepovat na chodbách s barelu. K dispozici jsou pantofle a župan. Pokoj je malý, pouze 1 skřín, velká válenda, a psací stůl, není možné nikam položit kufr.

Hodnocení stravy

V ceně ubytování je pouze snídaně, která je v otevřené restauraci s výhledem na moře a pláž. Jídlo je v hotelu dobré, ale dražší než v okolních restauracích, velmi drahé je pití (koktejly jsou v ceně od 5-10 Euro). Restaurace je velká, čistá a snídaně jsou bufetovou formou. K snídani je k dispozici asi 5 druhů džusů (částečně fresh, ne presované), pečivo -- tmavý a světlý toast, bageta, chleba, sladké pečivo, teplá kuchyně, sasacká kuchyně, sýry, salámy, dále zelenina, jogurty, cereálie, saláty. Mnoho druhů ovoce. Dále velké roztírané palačinky, vafle, vaječné variace. Káva a čaj se podává u stolů rozlíváním z konvic zaměstnanci. Personál v jídelně je velmi příjemný a ochotný. Snídaně se opakují, teplá kuchyně se obměnuje, ale vždy se dá něco vybrat a díky velké nabídce je snídaně vždy ok :o) Hotel nabízí 2 restaurace, papaya bar a plážový bar. Večeře v hotelu jsou bud v restauraci výběrem z jídelního lístku nebo se pořádají zábavní večery v druhé hotelové restauraci, kde je jednotná cena a výběr formou bufetu. V okolí hotelu nic není -- hotel je na samotě, nejbližší vesnice je 3km daleko. Pěšky je to dost daleko, nutná motorka nebo si platit transfer. Ve vesnici kuta se nachází mnoho restaurací, obchody formou stánků, pár místních marketů s potravinami. Ceny se vesměs pohybují jako v ČR (někdy i méně) tedy kolem 5-6 euro vč. 1 pití. Záleží na výběru jídla a restaurace. Z kraje Kuty (u pláže) jsou warungy levnější a skromnější, dále v centru Kuty jsou restaurace více hezčí.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel se nachází cca. 1,5 hod jízdy od letiště na pláži Seger beach (Kuta Beach) východní část Kuty. Hotel leží přímo u soukromé pláže. Pláž má světlý (nažloutlý) písek a moře je zde klidné, tyrkysové barvy. Je zde velký odliv a příliv, takže koupání a plavání hlavně za přílivu ale je možné se koupat i za odlivu. Tato lokalita je vhodná i pro malé děti, v hotelu se nachází i dětský bazén a dětský koutek. Po pláži chodí poměrně dost dětí prodávajících korálky což narušuje ráz klidu na pláži. Lehátek je zde velký dostatek a není potřeba si je rezervovat předem. Dají se zde dělat procházky po okolních plážích (pláž vlevo od hotelu (cca. 400m) má uplně bílý písek), dále procházky na okolní kopce, kde jsou krásné výhledy. Jeden je hned kousek od hotelu (přes most vpravo) -- krásný výhled na hotel a okolní pláže. Šnorchlování je zde možné, ale v moři se nic nenachází. Za odlivu se dá chodit daleko do moře. Při půjčení motorky (automat -- 8 euro/den, benzín 40 centu / litr = 10 km nebo manual) Silnice jsou zde trochu v horším stavu, je nutné jezdit opatrně. V dostupnosti jsou 2 velké pláže v krásné krajině a bez lidí -- Aan Beach - 4km, Mawun beach -- cca. 6km a cestou krásná vyhlídka z Kuta Hill s restauraci Asthari - cca. 4km -- velmi prudký kopec s velmi špatnou silnicí), za pláží Mawun vede pak silnice dále na západd, kde jsou další pláže. V hotelu je možnost směnit peníze v horším kurzu. Hotel nabízí i golf (pouze 1 jamka)

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu je milý, ochotný. Prostírání stolů a odnášení talířů v restauracích bylo v pořádku a vše fungovalo rychle. Personál na recepci je ochotný, ale vše funguje jen tak, jak je dáno, pokud máte zájem o nějaký nadstandard, jde to velmi obtížně. (např. pozdější check-out, změna pokoje...)

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel je zařazen do místní kategorie 4*, což odpovídá. Hotelový areál je moc pěkný, čistý, krásná zahrada ve které jsou rozmístěné villy a spousta palem v okolí, středně veliký. V moři se nic nenachází, šnorchlování je ale možné.Vydáte-li se do tohoto hotelu s německou CK tak je cena ubytování levnější než-li nákup přes internet. Výlety je dobré domluvit přes místní lidi, určitě ne s CK. Dobré je si pronajmout auto s řidičem, který s vámi objede všechna místa, která si určíte, nebo si pronajmout motorku. Jinak hotel má 2 bazény, vířivku a dětský bazén. 2 Bary a 2 restaurace, malou arkádu s obchody, kino (zde se každý večer promítá film), fitness, půjčovnu kol, kajaků. Zahrada je upravená, areál čistý, vše v sasacko-balijském stylu. Hotel má dostatek lehátek a slunečníků Hotel má Spa -- za poplatek. Check-in od 12 hod a check-out ve 13 hod. (bylo možné domluvit pozdní check-out ale s obtížemi. Jinak je možné se před odjezdem vysprchovat u bazénu. (není zde žádná vyhrazená specialní místnost. Do hotelu jezdí hodně Němců, Australanů a Francouzů ale i asiaté. Celkový dojem je pozitivní. Jinak servis je ok. Po pláži chodí pár prodejců -- dětí se suvenýry, což je trochu otravné, jelikož neustále pokřikují, ale k lehátkům nesmí. Pláž je čistá, denně uklízena. V lobby je kout, kde jsou k dispozici knihy, nabídka výletů různých CK, internet. Hotel na požádání zavolá taxi. Má vlasní transfer na letiště, který stojí cca. 35 USD. Hotel doporučuji všem věkovým kategoriím, je zde velký klid a není zde v okolí žádná zábava.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Ráj na zemi mohim   24.07.2011